Mikropůjčky

Žádost - Půjčky ihned

Mikropůjčky: Na nečekané výdaje před výplatou ideální

Zná to téměř každý, týden před výplatou nenastartujete auto, odejde bojler nebo onemocní pes. Řešit to musíte, ale na účtu vám zbývá pár stovek na základní výdaje. Pro takové případy začaly vznikat takzvané mikropůjčky. Jak už název napovídá, jedná se o úvěry v řádech tisíců korun, které mají člověku pomoci překlenout právě nečekané výdaje. Slibují rozumné úroky, bezpečnost a rychlé připsání peněz na účet. Jak vlastně fungují a co všechno potřebujete, abyste je získali?

Tisícovku za pár korun

Mikropůjčky nabízí mnoho nebankovních společností, liší se vesměs poskytovanými podmínkami. Tisícovku si tak můžete půjčit za pár desítek korun. Pozor si dejte především na sankce při opožděné platbě. V tomto případě se vyplatí kývnout na vyšší úrok společnosti, která vám nabídne rozumnější podmínky, mnoho z nich dokonce nabízí tzv. zastropování úvěru, které jasně určuje maximální možnou pokutu, kterou vám společnost za zpožděnou platbu může naúčtovat.

Termín splátky vychází na víkend, co teď?

V takovém případě si pozorně přečtěte podmínky vašeho úvěru. Zatímco některé společnosti počítají s tím, že převod peněz může pár dní trvat a nabízejí tedy ochrannou lhůtu, po kterou vás nebudou pokutovat, jiné takto vstřícné nejsou. V praxi to znamená, že pokud jste si půjčili s měsíční splatností a půjčku máte vrátit v neděli, peníze musíte poslat nejpozději ve středu v předchozím týdnu, aby peníze úvěrová společnost měla v pátek na účtu.

Vyplníte formulář a peníze máte z pár minut na účtu

K půjčce stačí vyplnit jednoduchý webový formulář, kde uvedete základní údaje o sobě a také částku, kterou si chcete vypůjčit. Webová kalkulačka vám sama hned ukáže, kdy byste peníze museli vrátit a kolik ve finále přeplatíte. Potřebovat budete platný občanský průkaz, bankovní účet a mobilní telefon. Ke kontaktování zaměstnavatele ve většině případů nedochází, žádosti ale procházejí porovnáním se základními registry dlužníků. Pokud je vaše žádost schválena, přistanou vám peníze na účet za pár minut, nejpozději však do dalšího pracovního dne. Pokud potřebujete peníze co nejdříve, můžete si za expresní převod připlatit. Veškeré dokumenty vám následně přijdou na emailovou adresu. K ověření, že bankovní účet skutečně patří vám a ochraně před podvody se po vás bude chtít, abyste na účet společnosti zadali platbu ještě předtím, než peníze dostanete. Nemusíte se ale bát, jedná se o částky v řádech několika korun.

Nestihnu splátku, co teď?

I když si to neradi připouštíme, stát se to může každému. Půjčku z nějakých důvodů nezvládnete splatit včas. Nejhorší, co v takovém případě můžete udělat, je přestat komunikovat. Pokud jste si poskytovatele úvěru vybrali skutečně pečlivě, lze se v naprosté většině případů rozumně dohodnout na rozložení do splátek. Zadarmo to sice nebude, ale vyhnete se zápisu do registru i bezesným nocím.
TOPlist